1 Ocak 2013 Salı

Flörtözüm Ben Flörtöz


“…İçinde aşk kızartılan fritöz değil.. flörtöz…
Finlandiyalı seksi bilişim öğrencilerinden biri bana bu adı taktı. Nereden mi tanıyorum onu, tabi ki sanal alemden. Flört etmek benim hobim, hayır hayır ben yengeç burcu değilim ruhum flörtöz…”

Paylaşım sitelerinden birinde var olmakla oldukça ilginç mesajlar alıyorum. Bu mesajlardan biri de yukarıda yazdığım paragraf, tabi ki mesajın başı ve devamı da var… İletişim araçlarının hızla yaygınlaşıp ulaşılabilirliğinin en yüksek noktada olduğu zamanların içinden geçiyoruz. İnsanın hayatına hissettirmeden sızıveren bu araçlar, yaşam biçimlerini ve hatta güdülerini de belirler hale geldi. Kahve sohbetlerinin yerini, çetleşmeler, mektuplaşmaların yerini çoktan elektronik haberleşmeler, mahalle kahvelerinin yerini, sanal okeyler,… aldı. Bu yer değiştiriş, daha önceki yaşam biçimlerinde var olan açık iletişimin başkalarını rahatsız kılan frenlenmiş yönlerini açığa çıkardı. Nasıl olsa arada ekran vardı ve nasıl olsa farklı bir kişiliğe ve kimliğe bürünmek mümkündü, ekran onu kınamaz, ayıplamaz, küçük düşürmez, egosunu kırmaz,…dı…
Hal böyle olunca insanız ya mayamız da çamur, flörtöz olup egomuzu cilalamanın da bir sakıncası yoktu. Erişebildiğimiz her alanda herkese mavi boncuk yok yok flört dağıtır, ve onlardan gelen enerjilerle egomuzu cilalayabilirdik. Hatta arada bazı duraklarda durup kendimizi şarj ettiğimiz de olurdu, yeniden flörtlerimize devam edebilirdik. Karşı tarafın ya da karşı cinsin duygulanım durumu, ya da duygu aralığı bizi pek bağlamaz; o bekleyedursun aylarca yıllarca “bana ne zaman açılacak diye” biz o esnada kim bilir kimlerle flörtlerimize devam ediyor olurduk… Tabii unutmamamız gereken tek şey flört ettiğimiz her kişiye göre ilgisini çekebilecek bir kişiliğe bürünmek, hobilerimizi, fantezilerimizi, sevdiğimiz şeyleri, beğenilerimizi belirlemek, değiştirmek…

Tohumları rüzgara savurmak tamam da, sulamadan, çapalamadan, gübrelemeden hasat olur mu bilemem. Flört ederek insanlığı geliştirecek bir sanat ya da bilim eseri filan üretilecekse ona amenna ( ne bileyim, “benim 2500 kadınım” adlı filan bir kitap yazacaktır belki flörtöz). Alan memnun satan memnunsa da amenna, karşı cinsle ilişkilerini sıcak bir zeminde oluşturmayı beceremiyorsa ona da amenna… Ancak iş başkalarının duygularıyla oynamaya gelince ona amin diyemeyeceğim üzgünüm flörtöz.

Bizim gibi toplumlarda bir de şu var ki; kadın flörtöz ise kadın kaşardır, güvenilmezdir, aşağılıktır filan da erkek anlı şanlıdır. Hizaya gelelim flörtözüm bu da başka bir yazının konusu.

Az ilerideki parkı çıplak kadın ölüleri basmış haber vereyim dedim flörtöz !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder